A régi medencék felújítás nagy feladatnak tűnik, ezért fel is merülhet bennünk a kérdés, hogy belevágjunk-e, vagy inkább építtessünk egy új medencét? Elsőre rá lehetne vágni, hogy egy felújítással járunk jobban, de nem minden esetben van ez így.
Egyre több olyan ingatlan van ma Magyarországon, melyhez tartozik egy régi medence. Sokan ezért is vásárolják meg, aztán szembesülnek azzal, hogy nagyon sok munka lenne a felújítás, a korszerűsítés, a medence fóliázás legalább akkora, mint amekkora egy új medence kialakítása.
Érdekes kérdés, hogy mit tegyünk inkább: vágjunk bele a régi medence átalakításába, és leheljünk bele új életet, vagy inkább terveztessünk egy teljesen újat, amely minden igényünket kielégíti, és valóban a mi szempontjaink szerint készül el?
A döntés nem mindig egyszerű, de van néhány szempont, melyet végiggondolva megkönnyíthetjük a döntést. Lássuk, mit is érdemes ilyenkor számításba venni?
Tényezők, melyeket érdemes ilyenkor végiggondolni
Nos, az első lépés mindenképp az legyen, hogy egy szakemberrel felméretjük a régi medence állapotát. Ha nincs vele túl nagy gond, akkor érdemes meggondolni a felújítást, különösen, ha a meglévő medence nagyjából megfelelne az igényeinknek.
Vegyük sorra, hogy mik azok a dolgok, melyek hiányoznak a jelenlegi medencében, és hogyan tudnánk ezeket kivitelezni.
Lehet, hogy minimális bontással és egy kis felújítással a meglévő medence is megfelelő lehet az igényeinknek.
Amennyiben a medence állapota nem túl jó, és a szakember is azt mondja, hogy nagyon költséges lenne, mi pedig eleve nagyobb vagy másfajta medencét szeretnénk, akkor érdemes lebontani a meglévő medencét, de azt azért érdemes felmérni, hogy melyek azok az elemek, gépészeti vagy egyéb szempontból, melyeket érdemes megtartani.
Az is megeshet, hogy teljesen más helyre tervezzük a kertben a medencét, nem is oda, ahol eredetileg van. A feltöltetés nem olcsó mulatság, így mindenképp járjuk körbe a kérdést, hogy valóban jobban járunk-e egy új medence kialakításával, nem pedig a régi megmentésével.